Ljudi

Kori Udovički – Predsednica Upravnog odbora i glavna ekonomistkinja

Kori Udovički je osnivač i rukovodi Centrom za visoke ekonomske studije u Beogradu (CEVES). CEVES je nezavisan think-and-do-tank posvećen unapređenju ekonomskog oporavka Srbije, demokratskoj konsolidaciji i približavanju Evropskoj uniji. Ona je takođe aktuelna članica Visokog savetodavnog odbora Ujedinjenih nacija za ekonomska i socijalna pitanja.

Pre povratka u CEVES, bila je potpredsednica Vlade i ministarka za državnu upravu i lokalnu samoupravu (2014-2016) u Vladi Republike Srbije. Na ovoj poziciji pokrenula je sveobuhvatne reforme državne uprave uključujući i izradu i usvajanje mehanizama za kontrolu zapošljavanja i veličine javne uprave, kao i usvajanje dugo odlaganih regulatornih paketa za opšte upravne postupke, sistem inspekcije, plate u javnoj upravi i državno službenički sistem na lokalnom nivou.

U Srbiji je bila i ministarka energetike (2002-2003) i prva žena guverner Narodne banke Srbije (2003-2004). U periodu 2007-2012. bila je pomoćnik generalnog sekretara Ujedinjenih nacija, pomoćnik administratora i direktor Biroa za zemlje jugoistočne Evrope i Zajednice nezavisnih država UNDP-a. Pre dolaska u UNDP, osnovala je Fondaciju za razvoj ekonomske nauke (FREN) u Srbiji i osnovala i uređivala svoju vodeću publikaciju, Kvartalni monitor ekonomskih trendova i politika u Srbiji. Od 1993. do 2001. gospođa Udovički je radila kao ekonomista u Međunarodnom monetarnom fondu.

Udovički ima doktorat sa Univerziteta Jejl i diplomu sa Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Kori Udovički

Članovi Upravnog odbora

Natalija Novta

Natalija Novta je ekonomista u Odeljenju za istraživanje u Međunarodnom monetarnom fondu (MMF). Ona doprinosi radu Savetodavnog odbora CEVES-a u svom ličnom svojstvu i ne predstavlja stavove MMF-a. Gospođa Novta je doprinela istraživanju za Svetski ekonomski pregled MMF-a, Fiskalni monitor i Regionalneekonomske perspektive za Evropu, a takođe radi na programima nadzora u okviru MMF-a.

Doktorirala je ekonomiju na Univerzitetu u Njujorku, a diplomirala je na Ekonomskom fakultetu Univerziteta Harvard. Prethodno je radila u Nacionalnom birou za ekonomska istraživanja i Ministarstvu finansija u Srbiji. Njena stručna oblast je ekonomski razvoj i analiza politika.


Pavle Medić – Zamenik glavnog ekonomiste

Pavle Medić je zamenik glavnog ekonomiste u Centru za visoke ekonomske studije (CEVES). Kao zamenik glavnog ekonomiste bavi se vođenjem i razvijanjem projekata i projektnih predloga, kao i selekcijom i obukom zaposlenih. Teme kojima se prevashodno bavi pokrivaju tržište rada, razvoj privatnog sektora, javne finansije, pitanja nejednakosti, kao i različite vrste impact assessment analiza.

Profesionalnu karijeru započeo je letnjom praksom u Narodnoj banci Srbije u Sektoru za monetarne operacije, a u CEVES-u je angažovan od septembra 2018. godine. Značajno iskustvo stekao je radeći kao nezavisni konsultant za vodeće međunarodne i domaće organizacije – Svetsku banku, Međunarodnu organizaciju rada, UNICEF, Tim za uključivanje i smanjivanje siromaštva, Uniju poslodavaca Srbije i slično. Od septembra 2021. angažovan je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu gde u svojstvu demonstratora izvodi vežbe na predmetima Osnovi ekonomije i Finansijska tržišta.

Diplomirao je na smeru Ekonomska analiza i politika na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, a trenutno je u procesu izrade master teze na programu International Masters in Quantitative Finance (IMQF) na istom fakultetu. Takođe, završava master studije na Pravno-ekonomskom modulu Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu.


Lazar Ivanović – Ekonomista

Lazar Ivanović je angažovan kao mlađi ekonomista – istraživač u Centru za Visoke Ekonomske Studije (CEVES). Njegova primarna profesionalna interesovanja uključuju fiskalnu politiku, industrijsku politiku i tržište rada u kontekstu ekonomskog razvoja.

Lazar je svoju karijeru započeo kao praktikant u Advisory odeljenju konsultantske kompanije Crowe RS. Tamo je učestvovao u projektima koji se tiču korporativnih finansija, uključujući merdžere i akvizicije, due dilligence, finansijsko modeliranje i procenu. Nakon toga, Lazar je bio angažovan kao praktikant u Institutu ekonomskih nauka (IEN) gde je imao priliku da napiše svoj prvi naučni rad: „Makroekonomska stabilnost i unapređenje konkurentnosti zemalja Zapadnog Balkana“ koji je objavljen u zborniku Instituta.

Lazar ima master diplomu iz Međunarodne ekonomije sa Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Beogradu i diplomu osnovnih studija Politikologije sa Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Beogradu. Pored toga, poseduje C2 sertifikat iz engleskog jezika od strane Cambridge Assessment English.


Ivona Janović – Administrativna saradnica

Ivona Janović je administrativna saradnica u Centru za visoke ekonomske studije (CEVES). Ona je odgovorna za evidenciju računa i plaćanje dospelih obaveza, upravljanje blagajnom, izradu putnih naloga za zaposlene, vođenje evidencije prisustva zaposlenih, godišnjih odmora i isplaćivanja zarada.

Ona takođe upravlja korespondencijom, elektronskom poštom i telefonskim pozivima u svakodnevnom radu, komunicira sa IT sektorom i računovodstvom kako bi rešila sve administrativne zadatke. Ivona pruža administrativnu pomoć timu u realizaciji projekata. Diplomirala je 2014. na Megatrend univerzitetu, Fakultetu za poslovne studije, Odsek za međunarodni marketing.